
Ladislav Zibura
Ladislav Zibura v létě 2014 sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se z Turecka pěšky do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, šťastných i nešťastných náhod, puchýřů a opruzenin. Těšit se můžete na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.
Ladislav Zibura (*1992) je mladý novinář a cestovatel. Na pěších poutích (Řím, Santiago de Compostela, Jeruzalém, Nepál, Čína) už nachodil přes 5 000 kilometrů, další tisíce kilometrů najezdil na kole a stopem. O svých cestách napsal čtyři knihy, které se staly bestsellery (40 dní pěšky do Jeruzaléma, Pěšky mezi buddhisty a komunisty, Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii a Prázdniny v Evropě). Kromě psaní knih Ladislav také objíždí republiku s cestovatelskými projekcemi, které jsou založeny především na humoru a nadsázce. Publikum si Ziburu kromě jeho smyslu pro humor a rošťáckého šarmu oblíbilo především proto, že jsou jeho knihy krátké a plné obrázků.

Pavel Svoboda (1985)
Vystudoval fyzickou geografii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Své cesty směřuje převážně do horských a velehorských oblastí. Pobyt a treky v horách jsou pro něho jednou z cest k návratu k přírodě, zdrojem volnosti, lidské svobody a nekončící inspirace. Adrenalin na cestách zažívá při portrétním a reportážním focení zdejších obyvatel. Pravidelně publikuje reportáže z cest, pořádá cestopisné projekce pro školy i veřejnost. Je rád, když se publikum při projekcích něco zajímavého dozví, a stejně důležité samozřejmě je, když přednáška posluchače baví. Používá fototechniku značky Nikon - nyní zrcadlovku D500 a objektivy Nikkor 10-24, Sigma 18-35/1,8 a Nikkor 50/1,8.

Mgr. et Mgr. Vladimír Váchal (*1991)
Vladimír o sobě říká, že je cestovatel, tlumočník, průvodce a abstraktní malíř. Narodil se v Praze, avšak velkou část svého života prožil v Plzni. Svůj první obraz namaloval v patnácti letech, kdy dostal od své babičky malířské plátno. K jeho vlastnímu překvapení ho malba začala bavit natolik, že svůj tehdejší pokoj přestavěl na ateliér, a kromě pláten pomaloval i zdi.
Ačkoliv nikdy neplánoval přestat malovat, vysokoškolské studium jej na několik let od malby odpoutalo. V rámci Západočeské univerzity vystudoval fakultu právní i fakultu filozofickou, se zaměřením na oblast Blízkého východu. Vladimír dlouhou dobu působil jako průvodce v oblasti Blízkého východu a tlumočník perského jazyka pro české velvyslanectví v Teheránu či české firmy zajímající se o íránský trh. Cestování se pro něj stalo nejen prací, ale i koníčkem, a tak kromě Íránu navštívil například Antarktidu, Náhorní Karabach či Severní Koreu.
Během jara 2020 napsal svoji první knihu s názvem: Únosně výstřední a po večerech začal opět malovat. Umělecké tvorbě se rozhodl věnovat naplno a uspořádal tak několik výstav v rámci České republiky.

Slávek Král (*1987)
Slávek Král cestuje už 9 let, dvakrát objel zeměkouli stopem a na každém kontinentu kromě Antarktidy strávil minimálně půl roku.
Nepotřebuje moc peněz, cestuje stopem, kempuje a často dobrovolničí. Jak sám rád říká: „Svět je bezpečné místo pro život, a rozhodně to není takové, jak nám cpou v televizi. Nastopoval jsem přes 300 000 km v 86 zemích světa a 21 státech v USA a lidi mi pořád říkají, že je to nebezpečný.“
Slávek přednáší o cestování, vystupuje na největších cestovatelských festivalech, pořádá svůj vlastní “Travel Stand-up festival”, má podcast “Cestování nové generace”, vystavuje svoje fotografie a je zapsán v knize rekordů za největší vzdálenost ujetou autostopem a napsal knihu “Stopařův průvodce zeměkoulí“.

Jiří Kalát
Jiří Kalát (1984) narozen v Havlíčkově Brodě a momentálně žijící v Praze. Jako "Cestující Pisálek" rád přednáší pro lidi, kteří rádi naslouchají. Miluje Blízký východ a severní Afriku, ovšem rád se toulá kdekoliv, kde je možné zažít dobrodružství či poznat něco nového. Je autorem knih Všichni tady lžou a Černobyl na kolečkách, spolupracuje s několika časopisy a cestovatelskými portály a přednáší na festivalech i různých místech po celé ČR.
Ve svém pracovním životě učí dějepis na Pražském humanitním gymnáziu a věnuje se doktorandskému studiu (zkoumá adaptační modely rodin na nedostatek kvalitních vodních zdrojů v jižním Iráku) na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze.

Jarda Bouzek
Jarda Bouzek je profesionální fotograf a cestovatel. Ve své práci se soustředí na eventovou, portrétní a produktovou fotografii, proto ve volném čase rád utíká do přírody a zachycuje přírodní krásy. Jarda patří ke stálicím české cestovatelské scény, ve svém repertoáru má více než desítku poutavých přednášek z celého světa. Stejně jako další cestovatelé, kteří jsou zároveň fotografy, má Jarda obrovskou výhodu ve vizuální stránce svých přednášek, protože fotografie doplňující jeho přednášky jsou jednoduše skvělé.
Jarda ve svých solo přednáškách působí poměrně seriozním dojmem, proto tuto svou polohu vyvažuje speciální cestovatelskou Travel Zvedni Zadek Show, která je díky spolupráci s Karlem Štěpánkem naopak hodně divoká .

Karel Štěpánek
Před pár lety ukončil Karel Štěpánek práci v „kanclu“ a vyrazil na cestu kolem světa. Od té doby projel více než 60 zemí a na svých cestách měl různé mnohdy i bizarní práce. Živil se strašením lidí, zahrál si v bollywoodském filmu a okusil i život digitálního nomáda. Poznal tajemství amazonských šamanů, našel čiré štěstí v indických meditacích, oženil se s Argentinkou v Jižní Americe a cestování se pro něj stalo životním stylem. Jeho nová cestovatelská show, mapující celý tento příběh, bude jako vždy velmi humorná! Zároveň ti předá mnoho zajímavých cestovatelských tipů a rad do života.
V současné době spolupracuje s fotografem Jardou Bouzkem na tvorbě videí a objíždí republiku se svou Travel zvedni zadek show.

Ing. Tomáš Šapovalov (*1984)
Vystudoval VŠE v Praze, poté žil 2 roky v Karibiku a 2 roky na Novém Zélandu a v Austrálii. Už 8 let se profesionálně věnuje Novému Zélandu. Vytvořil web WHS Nový Zéland a je autorem projektu VisitKiwi.cz.
V současné době se věnuje přednášení po celé ČR, pořádá festivaly Cestovatelská Střela a Zažij Nový Zéland.
Kromě Nového Zélandu přednáší nejradši o Karibiku, v nabídce má ale i další destinace.

Daniël Hagen (*1970]
Narodil se roku 1970 v Amsterdamu, ale většinu dětství prožil v Česku. V roce 1990 začal průvodcovat první české zájezdy v Holandsku. Roku 1993 otevřel CK Dutch Master, později přejmenovanou na Dutch Masters s.r.o., výhradně zaměřenou na Holandsko, v roce 1994 v ČR založil a pak 10 let vedl národní centrálu pro cestovní ruch Holandska, roce 1997 založil a pak 12 let vedl národní centrálu pro cestovní ruch belgických Flander. V posledním čtvrtstoletí se zaměřuje především na dovolené na lodích, ale stále také, byť v omezené míře, poskytuje turistické informace o Holandsku, přednáší, pořádá různé akce, ale také natáčí dokumentární filmy jak o Holandsku, tak o belgických Flandrech. Když je v Holandsku, vždy cestuje a je jen málo míst, které tam zatím nenavštívil.

Milada Řeháková
Studovala ekologii a etologii na katedře zoologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a v doktorském programu tamtéž i zoologii. V letech 2003-2013 pracovala jako zooložka v ZOO Děčín, kde získala zkušenosti s chovem zvířat, enrichmentem, registrací zvířat a osm let koordinovala Evropský záchovný program a plemennou knihu koček rybářských. Od roku 2015 působí jako vědecký pracovník v Zoologické zahradě Ústí nad Labem.
Má dlouholeté zkušenosti s výzkumem chování primátů v jejich přirozeném prostředí a se sběrem dat v náročném terénu. Mimo jiné strávila 15 měsíců (mezi lety 2002-2006) studiem chování hulmanů posvátných v Indii a v roce 2007 dva měsíce předběžnou studií na Filipínách, kde se zaměřila na mapování lokálních ochranářských projektů. Během této práce se seznámila s podmínkami na lokalitě a zahájila spolupráci s místními odborníky a organizacemi, nezbytnou pro realizaci projektu Tarsius, věnovaného výzkumu a ochraně nártouna filipínského. V rámci tohoto projektu strávila od roku 2009 již více než rok a půl na Filipínách, na ostrově Bohol.

Lucie Doušová
Realizuje prožitkové hudební workshopy pro všechny věkové kategorie, včetně batolat od 9 měsíců. Spolupracuje s mateřskými centry, domovy seniorů, centry péče, neziskovými organizacemi (Mezi námi, RoSa).
Vede řízené muzikoterapeutické relaxace pro dospělé i děti s využitím muzikoterapeutických nástrojů a zpěvu. Pořádá letní příměstské hudební tábory v Českém ráji a Praze.
Vyučuje zpěv, hru na klavír, akordeon, ukulele, kytaru a flétnu, prostřednictvím individuálních, či skupinových lekcí, které jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Lektoruje vzdělávací hudební semináře pro pedagogy i širokou veřejnost.

Sabina Kočová
Narodila se v Plzni, studovala jsem v Plzni. Nejdřív na jazykové ZŠ, pak na gymnáziu Opavská, chvilku na pedagogické fakultě obor tělocvik - zeměpis a pak na soukromé vyšší odborné škole fyzioterapii.
Její duchovní jméno je "Sahej Anand Kaur". Kaur znamená princezna a to jsou všechny ženy. Anand je blaženost a Sahej přirozenost. Duchovní jméno je popis jejího poslání.